28 november 2012 om 16:14
< 1 min lezen

MKB Nederland wil streep door corporatieheffing

DEN HAAG (Novum) – MKB Nederland wil dat het kabinet de verhuurdersheffing aan woningcorporaties niet invoert. Ook de maximalisering van de huren op 4,5 procent van de WOZ-waarde moet van tafel. Voorzitter Hans Biesheuvel heeft de Tweede Kamer hierover een brief gestuurd.

De verhuurdersheffing moet de schatkist twee miljard euro opleveren. De werkgeversorganisatie vreest dat woningcorporaties door de stapeling van maatregelen geen ruimte meer hebben om te investeren.

In de brief wijst Biesheuvel erop dat er in de komende jaren sprake is van een groeiende vraag naar woningen. “Woningcorporaties hebben bij de ontwikkeling van nieuwe projecten een belangrijke rol.”

Biesheuvel pleit ervoor dat het beleid wordt aangepast zodat corporaties en andere investeerders juist worden gestimuleerd om geld te steken in woningbouw. “Dergelijke investeringen zijn essentieel voor het vlot trekken van de woningmarkt en de bouwsector, maar zullen ook een positieve doorwerking hebben op de gehele binnenlandse economie.”

Het Economisch Instituut voor de Bouw meldde eerder op woensdag dat de bouwsector de komende anderhalf jaar met tien procent gaat krimpen. Het instituut wijt dat gedeeltelijk aan de invoering van de verhuurdersheffing.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Mijdrecht krijgt er op termijn 67 nieuwe woningen bij op terrein van apotheek De Ronde Venen

    31 december 2025 om 13:10
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht