4 januari 2013 om 12:23
< 1 min lezen

Huizenverkopen fors gestegen in december

DEN HAAG (Novum) – De huizenverkopen zijn in december met veertig procent gestegen ten opzichte van een jaar eerder. Dat blijkt uit cijfers van Makelaarsland. Veel mensen hebben de koop naar voren gehaald om nog te profiteren van de oude hypotheekregels, waardoor de markt in januari verslechtert.

In december werden ongeveer 8500 woningen verkocht, fors meer dan het dieptepunt dit jaar van 4600 verkopen in augustus. In oktober en november werden ook ongeveer 8500 woningen verkocht onder voorbehoud van financiering. Volgens Makelaarsland zijn de prijzen door de hoge vraag niet of nauwelijks gedaald. “In veel gebieden is zelfs sprake geweest van een lichte stijging”, stelt directeur Jeroen Stoop.

Sinds de hypotheekrenteaftrek per 1 januari voor starters is beperkt, is het aantal bezichtigingen fors afgenomen. De daling zette volgens Makelaarsland half december in, toen het al te laat werd om nog te profiteren van de oude regels.

Het totaal aantal bezichtigingen kwam in december uit op ongeveer 55 duizend, tegenover 83 duizend in november. “In januari nemen de bezichtigingen zienderogen af”, stelt directeur Stoop. “Maar ik denk wel dat we na de eerste maanden van dit jaar de bodem van de huizenmarkt hebben bereikt, want de koopbereidheid is er nog steeds.”

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    6 november 2025 om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    6 november 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland