29 maart 2013 om 11:51
< 1 min lezen

Nieuwe architectuurprijs van een halve ton

ROTTERDAM (Novum) – Een nieuwe architectuurprijs gaat ontwerpers van gebouwen van ‘uitzonderlijke, hoogwaardige architectonische kwaliteit’ onderscheiden. De Abe Bonnema Architectuurprijs wordt vanaf dit najaar tweejaarlijks uitgereikt. De architect die in twee jaar in Nederland het gebouw opleverde dat de meeste indruk maakt, wint een halve ton.

De prijs is vernoemd naar architect Abe Bonnema, bekend van het kantoor van Nationale Nederlanden in Rotterdam. Ook een nieuwe aanmoedigingsprijs voor architecten onder de 40 jaar oud draagt zijn naam, meldt de Abe Bonnema Stichting donderdag. De winnaar van die prijs krijgt tienduizend euro.

Bonnema’s kantoor van Nationale Nederlanden was lange tijd het hoogste gebouw van Nederland. De architect stond bekend als functionalist. Gebouwen waren voor hem gebruiksartikelen, waarbij de vorm de functie moest volgen.

De geboren Fries ontwierp ook zijn door heel Nederland verspreide gebouwen in Friesland. De prijzen die naar hem zijn vernoemd, worden uitgereikt in het Fries Museum in Leeuwarden.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    6 november 2025 om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    6 november 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland