3 juli 2013 om 11:03
< 1 min lezen

Lichte aardbeving in Groningen

(Novum) – In Groningen heeft zich dinsdagnacht een aardbeving voorgedaan. Het epicentrum bevond zich volgens meetgegevens van het KNMI op drie kilometer diepte in Garrelsweer , zo’n vijftien kilometer ten noordoosten van Groningen. De aardbeving had een kracht van 3.0 en deed zich rond 01.00 uur voor.

Bij de regionale omroep RTV Noord zijn meldingen binnengekomen uit Wittewierum, Garrelsweer, Delfzijl, Appingedam, Schildwolde en de stad Groningen.

Veel Groningers zijn ongerust over het toenemende aantal aardbevingen door de gaswinning van de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM). Uit onderzoek bleek eerder dat de bevingen door gaswinning in de toekomst sterker worden dan eerder werd gedacht. Minister van Economische Zaken Henk Kamp (VVD) brengt vanwege de ophef die door het onderzoek ontstond woensdag een bezoek aan het gebied.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    6 november 2025 om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    6 november 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland