31 augustus 2011 om 12:52
< 1 min lezen

Tracebesluit NS-station Arnhem moet over

ARNHEM (ANP) – Er moet een nieuw tracébesluit komen voor de renovatie en uitbreiding van het sporencomplex bij het NS-station in Arnhem. Dat heeft de Raad van State woensdag besloten.

Aangezien de werkzaamheden al op een haar na klaar zijn, mag er wel worden doorgewerkt. Tegen het besluit Sporen in Arnhem hebben omwonenden, de wijkvereniging en anderen vanaf het begin bezwaar gemaakt.

Zij vrezen onder meer geluidsoverlast en trillingshinder. Dat laatste is de hoogste bestuursrechter met hen eens: minister Schultz van Haegen (Infrastructuur) heeft te veel onzekerheid laten bestaan over de mate van trillingshinder die omwonenden zullen ondervinden en daarom is het hele tracébesluit vernietigd.

De minister krijgt 26 weken de tijd om een nieuw besluit te nemen.Bij Arnhem zijn meer sporen aangelegd om een hogesnelheidslijn en extra goederenvervoer richting Duitsland mogelijk te maken. Het karwei heeft enorm veel vertraging opgelopen, maar zou nu in september helemaal zijn afgerond.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33
    • Utiliteitsbouw

    Energiekosten gaan omlaag in 2026, voorspelt ING

    14 november 2025 om 09:02

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht