9 januari 2012 om 10:26
< 1 min lezen

Zeer grote brand in loods Leek

LEEK (Novum) – In een loods met bouwmaterialen in Leek heeft vrijdag een zeer grote brand gewoed. Een persoon die rook heeft ingeademd is door ambulancepersoneel behandeld, meldt een woordvoerder van de brandweer.

Het vuur brak omstreeks 16.30 uur uit in een bedrijfsverzamelgebouw aan het Industriepark in de Groningse plaats. In het gebouw ligt bouwmateriaal opgeslagen. Omstreeks 21.00 uur gaf de brandweer het sein brand meester. De achterzijde is vrijwel volledig uitgebrand.

Hierbij hebben zich twee kleine explosies voorgedaan. De brandweer wist de voorkant, waarin gasflessen liggen, en een naastgelegen kantoor te behouden. Voor het bestrijden van de brand werden negen tankautospuiten en zeventig brandweermannen ingezet.

Het ging hierbij om korpsen uit Groningen, Friesland en Drenthe. Volgens de brandweerwoordvoerder heeft een dergelijke inzet nog nooit eerder plaatsgevonden. Dat korpsen uit drie provincies worden ingezet, komt deels door het hoogwater waarmee de noordelijke provincies kampen.

Hiervoor worden ook veel brandweermannen ingezet. Dat zorgde niet voor problemen. Ook zijn de meldkamers van de drie provincies onlangs samengegaan. “Daardoor was het makkelijk contacten leggen.”

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht