27 april 2012 om 15:20
< 1 min lezen

Museum met ex-collectie Scheringa naar Gorssel

GORSSEL (Novum) – De voormalige collectie van Dirk Scheringa wordt ondergebracht in het Gelderse Gorssel.

De nieuwe eigenaar van de collectie realistische kunst, Hans Melchers, vestigt een nieuw museum in de plaats tussen Deventer en Zutphen.

De DSB-collectie, met werken van onder anderen Charley Toorop, Pyke Koch, Wim Schuhmacher, Jan Bor en Carel Willink moet in het voorjaar van 2014 te zien zijn.

Dat heeft de gemeente Lochem, waar Gorssel onder valt, bekendgemaakt. Marisa Melchers, dochter van de ondernemer en kunsthistorica, gaat leiding geven aan het museum.

Het museum wordt gehuisvest in het gemeentehuis van Gorssel, dat eind dit jaar vrijkomt. Het gebouw wordt, op het voorste, monumentale deel na, volledig herbouwd.

Begin maart werd bekend dat Melchers ongeveer duizend kunstwerken uit de collectie van het failliete DS Art had verworven.

Toen al was duidelijk dat de kans klein was dat Melchers het museum zou vestigen in wat ooit het Scheringa Museum in Opmeer moest worden.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht