4 mei 2012 om 15:16
< 1 min lezen

Van Vollenhoven opent Museum aan het Vrijthof

DEN HAAG (ANP) – Na een verbouwing van 14 maanden opent het Museum aan het Vrijthof in Maastricht op vrijdag 1 juni officieel de deuren weer voor publiek.

Pieter van Vollenhoven, echtgenoot van prinses Margriet, onthult daarbij een beeld van Karel V. Dat meldde de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) vrijdag. Het museum in het 16e eeuwse, voormalige Spaans Gouvernement staat vooral bekend om de monumentale gevel en toont kunst uit Maastricht van de laatste vijf eeuwen.

Bij de verbouwing zijn het Spaans Gouvernement en het 18e eeuwse achterhuis opnieuw samengevoegd en verbonden door een transparante overkapping. Volgens een woordvoerster trekt het verbouwde museum naar verwachting zo’n 25.000 bezoekers per jaar.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht