7 november 2011 om 16:27
< 1 min lezen

Burgemeester wil Ketelbrug vervangen door tunnel

URK (ANP) – Burgemeester Jaap Kroon van Urk is helemaal klaar met de problemen rond de Ketelbrug bij de A6 tussen Lelystad en Emmeloord. In zijn column in de plaatselijke krant Het Urkerland pleit hij ervoor de brug te vervangen door een tunnel.

Zijn voorstel is voorgelegd aan de provincie Flevoland en Rijkswaterstaat. Kroon stelt dat het mysterie rond de brug steeds groter wordt en de betrouwbaarheid steeds kleiner.

Urk zou bovendien economische schade oplopen door de storingen bij de brug. Het kwam meerdere keren voor dat de slagbomen het niet meer deden of dat de brug open bleef staan.

Zondag nog stond het verkeer op de A6 zo’n twee uur vast door zo’n storing. In 2009 raakten twee volwassenen en een kind zwaargewond toen de brug zonder waarschuwing openging en ze met hun auto tegen het brugdek botsten.

Volgens Kroon is de brug afgeschreven. Rijkswaterstaat begint eind 2012 met een grootschalige renovatie, waarbij het brugdek en het besturingssysteem worden vervangen.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    10 november 2025 om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht