1 februari 2012 om 11:13
< 1 min lezen

Metrobouwers naderen tunnelboor Noortje

AMSTERDAM (ANP) – De bouwvakkers die de nieuwe metroverbinding Noord-Zuidlijn aanleggen, konden woensdagochtend een eerste blik werpen op het graafwiel van boor Noortje.

Zij ligt al sinds oktober 2010 diep onder de grond van het Amsterdamse Rokin, waar een gelijknamig metrostation moet komen.

Noortje rust sindsdien in de donkere aarde vlakbij haar ‘kleine zusje’ Gravin, met wie zij in dat jaar de eerste tunnels voor de metrolijn tussen het Damrak en station Rokin groef.

De afgelopen maanden hebben metrobouwers de grond naar Noortje vrijgemaakt. Daarvoor moesten zij de grond rondom de boor eerst bevriezen. De bouwers gaan Noortje de komende tijd uitgraven en ontmantelen.

Haar boorschild blijft staan en is straks een deel van de tunnels van de Noord-Zuidlijn. Hetzelfde gebeurt met het boorschild van Gravin. De metroverbinding Noord-Zuidlijn moet Amsterdam-Noord en het huidige station Amsterdam-Zuid met elkaar in 2017 verbinden.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Ernstige problemen Haringvlietbrug door vermoeiing

    11 december 2025 om 14:18
    • Infra

    Koolmees: huidige spoorinfrastructuur bedreigt toekomstbestendigheid

    11 december 2025 om 12:38

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht