4 april 2012 om 13:01
< 1 min lezen

Boek Noord-Zuidlijn wint M.J. Brusseprijs 2012

AMSTERDAM (Novum) – Bas Soetenhorst heeft dinsdagavond met Het Wonder van de Noord/Zuidlijn de M.J. Brusseprijs 2012 gewonnen.

Zijn journalistieke onderzoek naar de gebeurtenissen rond de Amsterdamse metro kwam als beste uit de bus uit ruim 140 inzendingen.

Soetenhorst laat volgens de jury zien ‘hoe bijna alle verantwoordelijke bestuurders in dezelfde fuik zijn gezwommen’. “Nooit eerder werd zo’n bestuurlijke beerput blootgelegd”, zo staat in het juryrapport.

De Parooljournalist won van andere genomineerden, zoals Auke Kok met zijn boek over de jeugd van Willem Holleeder, en Ton Koene met Afghanistan Ongecensureerd.

De prijs voor het beste journalistieke boek, waar een bedrag van tienduizend euro aan is verbonden, is vernoemd naar een voormalig NRC-journalist.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Ernstige problemen Haringvlietbrug door vermoeiing

    11 december 2025 om 14:18
    • Infra

    Koolmees: huidige spoorinfrastructuur bedreigt toekomstbestendigheid

    11 december 2025 om 12:38

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht