27 juli 2012 om 16:39
< 1 min lezen

Nederlandse bedrijven onderzoeken kanaal Nicaragua

ROTTERDAM (Novum) – Het Nederlandse ingenieursbedrijf Royal Haskoning DHV gaat samen met het Rotterdamse adviesbureau Ecorys de haalbaarheid van de aanleg van een ’tweede Panamakanaal’ dwars door Nicaragua onderzoeken. Dat lieten beide bedrijven vrijdag weten.

De twee bedrijven verrichten het onderzoek in opdracht van de regering van het Midden-Amerikaanse land. Die schat de kosten van de aanleg op twintig tot dertig miljard dollar (16 tot 24 miljard euro). De Nederlandse bedrijven gaan kijken of dit bedrag klopt, en gaan een inschatting maken van de gevolgen van de aanleg van het kanaal voor de lokale bevolking en het milieu. Met de opdracht, die begin volgend jaar moet zijn afgerond, is een bedrag van 720 duizend dollar gemoeid.

Het ‘echte’ Panamakanaal wordt op dit moment verbreed om het geschikt te maken voor grotere schepen. Ook na de verbreding is er volgens de twee Nederlandse bedrijven echter een groeiend aantal containerschepen en olietankers dat niet door het kanaal past. Het kanaal dat Nicaragua wil aanleggen moet schepen tot 250 duizend ton aankunnen.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53
    • Infra

    Zeelandbrug verdwijnt niet, zelfs niet bij nieuwe brug of tunnel

    21 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland