12 november 2012 om 11:34
< 1 min lezen

Aantal faillissementen vrijwel stabiel

DEN HAAG (Novum) – In oktober zijn er vrijwel evenveel bedrijven failliet verklaard als een maand eerder. Dat blijkt uit maandag gepubliceerde cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek. Het gemiddelde over de afgelopen drie maanden kwam in oktober uit op 591, tegen 597 in september. Voor de derde keer op rij nam het gemiddelde iets af. In juli werd een record bereikt van 667 faillissementen.

Het aantal uitgesproken faillissementen hangt nauw samen met het aantal zittingsdagen van de rechtbank die maand. Daarom kijkt het statistiekbureau voor het meeste reële beeld naar het driemaandsgemiddelde.

Zonder die correctie kwam het aantal faillissementen in oktober juist flink hoger uit. Vorige maand werden er 703 bedrijven en instellingen failliet verklaard, bijna 150 meer dan een maand eerder. In de eerste tien maanden ligt het aantal faillissementen met 6245 een kwart hoger dan in dezelfde periode een jaar eerder.

Relevante artikelen

Alles van infra
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Infra

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Infra

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht