7 januari 2013 om 15:03
< 1 min lezen

Boorvaartuig Shell vlot getrokken

GRONINGEN (Novum/AP) – De Kulluk, een boorvaartuig van Shell dat voor de kust van Alaska aan de grond was gelopen, is zondagavond vlot getrokken. Dat hebben woordvoerders van het commandocentrum van hulpdiensten van de Amerikaanse kustwacht gezegd.

Teams van technici beoordelen de toestand van het vaartuig en als het zeewaardig wordt bevonden wordt de Kulluk naar een baai van het eiland Kodiak gesleept. Tot dusverre is er geen teken dat de romp van de Kulluk beschadigd of dat er olie in zee is gelekt, zeiden de nooddiensten.

Het vaartuig, dat niet over eigen voortstuwing beschikt en in feite een drijvend boorplatform is, was op sleeptouw genomen voor onderhoudswerkzaamheden, toen de sleepkabel op oudejaarsavond brak en de Kulluk aan de grond liep.

Relevante artikelen

Alles van infra
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Infra

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Infra

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht