12 december 2013 om 10:54
< 1 min lezen

Faillissementen naar laagste niveau 2013

(Novum) - Het aantal bedrijven dat in november failliet werd verklaard is uitgekomen op 576. Dat is de kleinste hoeveelheid faillissementen sinds het begin van dit jaar, zo maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek donderdag bekend. In oktober steeg het aantal faillissementen nog stevig naar 743.

Dat hoge aantal bankroeten was toen overigens voor een belangrijk deel te wijten aan de hoeveelheid zittingsdagen. Zo waren rechtbanken in oktober een dag langer open dan in november. Voor een beter beeld van de ontwikkeling wordt door het statistiekbureau dan ook gekeken naar het voortschrijdend driemaandsgemiddelde.

Gemeten over drie maanden tot en met november kwam het aantal faillissementen dan uit op 639. Het is de vierde keer dat het driemaandsgemiddelde lager uitvalt dan in de maand ervoor. Over heel 2013 gingen tot dusver bijna 7700 bedrijven failliet. Dat is veertien procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    ANWB: veel Nederlanders vrezen dat energietransitie te duur wordt

    Gisteren om 10:08
    • Utiliteitsbouw

    Duizenden bedrijven erbij op wachtlijst voor overvol stroomnet

    6 oktober 2025 om 11:40

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant