27 februari 2015 om 13:53
< 1 min lezen

Omzet in bouw neemt toe

(Novum) - De bouwsector kende vorig jaar een positief vierde kwartaal. In vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder nam de omzet met ruim drie procent toe. Over heel het jaar groeiden de opbrengsten met ruim 1 procent. Dat bleek vrijdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

Ondanks de groei ligt het omzetniveau nog bijna twintig procent onder het recordniveau van 2008. Bouwbedrijven die actief zijn in de woningbouw boekten meer omzet omdat er aan meer woningen gewerkt wordt. De investeringen in nieuwbouwwoningen groeiden in het vierde kwartaal met elf procent, de sterkste toename in bijna tien jaar.

Hoewel er aan het eind van 2014 aan meer woningen wordt gewerkt, was het aantal opgeleverde nieuwbouwwoningen in het vierde kwartaal van 2014 nog wel lager dan een jaar eerder. In heel 2014 werd er voor bijna 40.000 nieuw te bouwen woningen een vergunning afgegeven, dat was 50 procent meer dan in 2013.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    Vandaag om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland