8 juni 2015 om 19:17
< 1 min lezen

Extra opbrengst zonnepanelen in kil voorjaar

(Novum) - DEN BOSCH - Ondanks het wisselvallige koele weer hebben zonnepanelen de eerste vijf maanden 15 procent meer energie opgebracht dan gemiddeld. Dat levert zonnepaneelbezitters 30 euro extra voordeel op de energierekening op. Dit blijkt uit een analyse van energiebedrijf Essent op basis van het aantal zonuren en globale instraling, gemeten door het KNMI.

De meevaller is volgens de analyse toe te schrijven aan meer zonuren dan normaal in deze periode. Van januari tot en met mei heeft de zon 786 uur geschenen tegenover 669 uur normaal. Vooral de maand april leverde meer zonuren op, wat leidde tot 18 euro meer opbrengst.

In vergelijking met januari tot en met mei 2014 hebben zonnepanelen 4 procent, oftewel 12 euro meer opgeleverd. In de eerste vijf maanden van dat jaar liet de zon zich 724 uur zien.

 

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Bouw stofzuiger: kies de juiste voor jouw klusomgeving

    Gisteren om 13:29
    • Woningbouw

    Woningmarkt vraagt om totaalpakket aan maatregelen, zegt Sleijpen

    20 oktober 2025 om 09:44

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant