30 september 2015 om 11:57
< 1 min lezen

‘Lagere huur voor duizenden huurders’

DEN HAAG (ANP) - Duizenden huurders hebben recht op een huurverlaging per 1 oktober, zegt de Woonbond. Dat komt door een wijziging van het puntenstelsel voor sociale huurwoningen waarmee de maximale huurprijs wordt berekend. De huurverlaging kan variëren van een paar centen tot 200 euro.

Verscheidene woningcorporaties hebben al aangekondigd dat ze waar nodig de huren zullen verlagen. Zo verlaagt Mitros de huren van 1838 woningen in Nieuwegein en Utrecht en Staedion de huren van 1415 woningen in Den Haag.

De Woonbond is er niet gerust op dat alle corporaties even voortvarend te werk gaan. Daarom roept de belangenorganisatie huurders op zelf te controleren of ze in aanmerking komen voor een huurverlaging.

Huurders hebben daarvoor wel de WOZ-waarde nodig van hun huurwoning. Die kunnen ze opvragen bij de gemeentelijke belastingdienst, of hun verhuurder. Vervolgens kunnen huurders op de website van de Huurcommissie berekenen wat hun nieuwe maximale huurprijs is.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Woningbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Woningbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht