20 november 2015 om 12:16
< 1 min lezen

Huizenprijzen opnieuw hard omhoog

DEN HAAG (ANP) - De huizenprijzen in Nederland zijn in oktober opnieuw fors toegenomen. Uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster bleek vrijdag dat de gemiddelde som voor een koopwoning vorige maand 3,4 procent hoger lag dan een jaar eerder.

Daarmee liep de prijs op jaarbasis bijna net zo hard op als in september, toen de grootste prijsstijging in ruim zeven jaar werd gemeten: een plus van 3,5 procent.

Het gemiddelde prijsniveau was vorige maand ongeveer even hoog als in de eerste maanden van 2004. De woningprijzen bereikten in juni 2013 het dal en gaan sindsdien weer omhoog. Koopwoningen zijn daardoor nu in doorsnee 6,8 procent duurder dan in juni 2013. Huizen zijn gemiddeld echter nog altijd ruim 16 procent goedkoper dan in augustus 2008, toen de Nederlandse huizenmarkt zijn piek bereikte.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Gemiddelde verkoopprijs bestaande woning eind 2025 ruim half miljoen euro

    15 januari 2026 om 14:31
    • Woningbouw

    Huurprijzen vrije sector omhoog terwijl markt structureel krap blijft

    14 januari 2026 om 14:19

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht