7 juni 2017 om 13:15
< 1 min lezen

Concertgebouw neemt decibellen onder de loep

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam gaat de geluidsnormen die het hanteert nog eens aan een kritische blik onderwerpen. Vorige maand kwam een sierlijst aan het plafond los te zitten tijdens een modern muziekfeest.

Hoewel het helemaal niet zeker is of dat kwam door dat spektakel, neemt de muziektempel de toegestane aantallen decibellen voor alle zekerheid nog eens door. In principe zouden die geluidsgrenzen al wel streng genoeg moeten zijn.

,,We vermoeden dat de lijst mogelijk tijdens de renovatie van de Grote Zaal in de jaren negentig niet goed was bevestigd”, aldus een woordvoerder woensdag. Het intensieve gebruik van de zaal, waaronder de bediening van de hijsinstallaties en het installeren van opnameapparatuur op de zolder, zou dat euvel nu aan het licht kunnen hebben gebracht.

Gruis

Genoemd festijn vorige maand werd stilgelegd, nadat er wat gruis naar beneden kwam. De lijst is verwijderd.

Het Concertgebouw wordt vaker verhuurd voor feesten en congressen.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    GL-PvdA en D66 hekelen wispelturig beleid rond windenergie

    16 oktober 2025 om 09:42
    • Utiliteitsbouw

    ANWB: veel Nederlanders vrezen dat energietransitie te duur wordt

    15 oktober 2025 om 10:08

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant