12 augustus 2019 om 14:16
< 1 min lezen

‘Kloof in prijzen huizenmarkt wordt groter’

De kloof op de huizenmarkt tussen de goedkoopste en duurste provincie is flink toegenomen. In de jaren voor de crisis was een woning in de goedkoopste regio zo’n 100.000 euro goedkoper dan in de duurste provincie. Nu is dat verschil ruim 174.000 euro. Dat komt naar voren uit een rapport over de woningmarkt van de Rabobank.

De groeiende kloof leidt ertoe dat de kansen van starters op de woningmarkt in de duurste provincie, Noord-Holland, meer zijn geslonken dan in Groningen, waar huizen het goedkoopst zijn. De inkomens zijn namelijk minder snel gestegen dan de woningprijzen.

De stijging van de huizenprijzen is in het tweede kwartaal van dit jaar opnieuw iets afgezwakt, en zal dit jaar naar verwachting uitkomen op 6 procent en in 2020 op 4 procent. Het aantal transacties zal dit jaar en komend jaar naar verwachting stabiliseren rond de 205.000 verkopen.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Rotterdam krijgt er de komende twee jaar 4000 nieuwe sociale huurwoningen bij

    22 januari 2026 om 15:46
    • Woningbouw

    Gemiddelde verkoopprijs bestaande woning eind 2025 ruim half miljoen euro

    15 januari 2026 om 14:31

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht