Nieuw onderkomen voor SIED in Deventer rijksmonument
6 januari 2023 om 14:32
< 1 min lezen

Nieuw onderkomen voor SIED in Deventer rijksmonument

Goed nieuws voor de Stichting Industrieel Erfgoed Deventer (SIED). Het huidige onderkomen aan het Pothoofd in Deventer wordt binnenkort gesloopt. Meer dan een maand na deze voor de stichting vervelende mededeling is een nieuw onderkomen gevonden, namelijk aan het Klooster in diezelfde stad. Daarover bericht RTV Oost.

Het nieuwe onderdak is te danken aan Collectie Overijssel. Deze archiefbewaarplaats van Overijssel bood SIED aan gebruik te gaan van maken van Klooster, het historische pand van het Stadsarchief. SIED was sinds 2014 gevestigd in een pand aan het Pothoofd.

Het Klooster

Het Klooster 3 is een rijksmonument uit de zeventiende eeuw en bevindt zich midden in de binnenstad van Deventer. Vijftig vrijwilligers van SIED kunnen er aan de slag. Vermoedelijk vanaf 1 maart 2023, net nadat de sloop van het pand aan het Pothoofd begint en SIED verhuisd s naar de nieuwe locatie.

Door: Nationale Bouwgids / Richard Heeres

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Utiliteitsbouw

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht