16 augustus 2011 om 17:53
< 1 min lezen

Huis met skelet in kelder te koop

VISBY  (ANP) – Huizenjagers in de Unesco-werelderfgoedstad Visby, op het Zweedse Gotland, kunnen nu een historisch pand kopen waarbij een opgebaard middeleeuws skelet in de kelder verplicht onderdeel van het interieur moet blijven.

Dat bevestigde de makelaar van het pand dinsdag. Het huis is een beschermd monument, dat in 1750 werd gebouwd op de fundamenten van een verlaten Russische kerk met daaronder een begraafplaats uit de steentijd.

Het geraamte in de kelder werd in 1971 ontdekt en ligt ter bescherming onder een glazen plaat. In een tweede ruimte ligt ook een schedel achter glas.
Van wie de menselijke resten uit 1200 zijn, is niet bekend. De monumentale woning in het centrum van Visby kent een vraagprijs van 453.750 euro.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer bouwvergunningen, maar minder huizen opgeleverd

    Vandaag om 11:06
    • Woningbouw

    Hoge investeringsdruk wordt onhaalbaar voor corporaties

    Vandaag om 09:37

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland