10 december 2013 om 14:48
< 1 min lezen

Aantal WW’ers groeit in 2014 naar half miljoen

(Novum) - Het aantal mensen met een werkloosheidsuitkering stijgt volgend jaar naar verwachting naar bijna een half miljoen. Eind dit jaar ligt het aantal WW'ers al op 435 duizend. Die verwachting spreekt uitkeringsinstantie UWV dinsdag uit op basis van eigen onderzoek. Het aantal WW-uitkeringen zou volgend jaar ruim anderhalf keer zo hoog liggen als in 2004.

Dit jaar komen er ruim zeventienduizend Wajongers bij, meldt het UWV verder. Dat zijn er duizend meer dan de groei in 2011. Ook voor volgend jaar verwacht het UWV een Wajong-instroom met zeventienduizend.

Het aantal arbeidsongeschikten onder de Wet werk en inkomen naar arbeidsvermogen (WIA) stijgt zowel dit als volgend jaar met 37 duizend. Gemiddeld stromen meer vrouwen dan mannen in, maar het verschil wordt kleiner.

Door de krimpende economie neemt de werkgelegenheid dit jaar en volgend jaar af, verwacht de uitkeringsinstantie. Het werkloosheidspercentage stijgt mede hierdoor naar 9,25 procent in 2014. Dit is historisch gezien een zeer hoog percentage, zegt het UWV. Alleen in de eerste helft van de jaren tachtig lag dit percentage hoger.

Relevante artikelen

Alles van bouwvacatures
  • Van Hijum (NSC) denkt dat gevolgen 'pensioenreferendum' groot kunnen zijn
    • Bouwvacatures

    Van Hijum (NSC) denkt dat gevolgen ‘pensioenreferendum’ groot kunnen zijn

    24 januari 2025 om 11:03
    • Bouwvacatures

    Innovatieve tools in de bouw

    14 maart 2023 om 14:08

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht