23 oktober 2013 om 11:52
< 1 min lezen

Krimp consumptie blijft gelijk

(Novum) - Nederlandse consumenten hebben in augustus twee procent minder uitgegeven aan goederen en diensten dan in dezelfde maand een jaar geleden. De krimp is vergelijkbaar met die van juli, zo maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek woensdag bekend. De bestedingen van consumenten liggen nu al twee jaar onafgebroken lager in vergelijking met het jaar ervoor.

Net als in voorgaande maanden gaven huishoudens in augustus vooral minder uit aan duurzame goederen, zoals auto’s, koelkasten en meubilair. De uitgaven daarin liepen met 6,1 procent terug. De krimp is wel lichter dan in juli, toen 7,5 procent minder werd uitgegeven. Vooral de bestedingen aan het inrichten van woningen en huishoudelijke apparaten krompen minder snel.

De bestedingen aan voedings- en genotsmiddelen krompen in augustus daarentegen sneller dan de maand ervoor. Consumenten gaven daar gemiddeld 2,1 procent minder aan uit dan in augustus 2012. In juli was de daling nog 1,4 procent. Aan diensten werd in augustus 0,5 procent minder uitgegeven.

Relevante artikelen

Alles van bouwvacatures
  • Van Hijum (NSC) denkt dat gevolgen 'pensioenreferendum' groot kunnen zijn
    • Bouwvacatures

    Van Hijum (NSC) denkt dat gevolgen ‘pensioenreferendum’ groot kunnen zijn

    24 januari 2025 om 11:03
    • Bouwvacatures

    Innovatieve tools in de bouw

    14 maart 2023 om 14:08

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht