12 januari 2012 om 15:54
< 1 min lezen

Duikers inspecteren sluis Eefde na ophijsen deur

EEFDE (Novum) – Rijkswaterstaat heeft gisteravond de sluis in het Gelderse Eefde waarvan de sluisdeur vorige week naar beneden stortte geïnspecteerd. De negentig ton zware deur werd daarvoor met hijskranen uit het water getild.

Toen de sluisdeur rond 20.30 uur uit het water was gehesen, gingen duikers het water in om beelden te maken van de wanden en de drempel. De definitieve resultaten van het onderzoek zijn nog niet bekend. Na de inspectie is de sluisdeur weer teruggezet.

Een eerdere inspectie had al uitgewezen dat de sluisdeur nog redelijk intact is. Ook de drempel waar de deur op is gevallen leek toen in orde. De schade kon volgens Rijkswaterstaat echter pas echt goed worden onderzocht als de sluisdeur uit het water zou worden gehaald.

vandaag worden de tandwielkasten gedemonteerd. Ieder onderdeel wordt apart onderzocht op schade. Ook het onderzoek van TNO naar de oorzaak van het incident gaat door.

De sluis in het Twentekanaal is sinds het incident op 3 januari altijd gestremd. Het is nog niet duidelijk wanneer de sluis weer gebruikt kan worden. Binnenvaartschippers die niet kunnen doorvaren mogen werktijdverkorting aanvragen voor hun werknemers, zo meldde minister van Sociale Zaken Henk Kamp (VVD) woensdag. Ze hebben al veel schade geleden.

Relevante artikelen

Alles van infra
  • drinkwater uit de Maas soms verontreinigd
    • Infra

    Rivier de Maas nog steeds onvoldoende beschermd tegen schadelijke lozingen

    2 september 2025 om 12:20
  • Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied
    • Infra

    Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied

    29 augustus 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant