13 maart 2013 om 15:17
< 1 min lezen

Energiemaatschappij Eon maakt weer winst

GRONINGEN (Novum/AP) – Eon heeft vorig jaar een nettowinst geboekt van 2,6 miljard euro, na een verlies van 1,8 miljard euro een jaar eerder. De Duitse energiemaatschappij waarschuwt dat het zich gedwongen ziet gasgestookte energiecentrales te sluiten als overheden niet ingrijpen. Dat maakte het bedrijf woensdag bekend.

De omzet van het bedrijf steeg met zeventien procent fors tot 132 miljard euro. Eon moest in 2011 nog flink afboeken op kerncentrales, omdat de Duitse regering wilde stoppen met kernenergie. Het betere resultaat over 2012 kwam ook door groei in opkomende landen zoals Turkije, Rusland en Brazilië. De elektriciteitsverkoop bleef echter achter door de recessie in de eurozone.

Volgens topman Johannes Teyssen zijn de gascentrales ‘nauwelijks winstgevend’. De centrales zijn van belang om snel bij te kunnen schakelen als de stroomvraag toeneemt. De gascentrales hebben het echter moeilijk doordat kolen de laatste tijd goedkoper zijn geworden. ‘Politici moeten snel actie ondernemen’, stelde de topman in een verklaring. “Anders zullen wij energiecentrales moeten sluiten.”

Volgens Eon zorgt ook de toename van duurzame energie ervoor dat conventionele energiecentrales aan waarde verliezen.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Ernstige problemen Haringvlietbrug door vermoeiing

    11 december 2025 om 14:18
    • Infra

    Koolmees: huidige spoorinfrastructuur bedreigt toekomstbestendigheid

    11 december 2025 om 12:38

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht