14 december 2011 om 15:08
< 1 min lezen

FNV blokkeert meer tijdelijke arbeidscontracten

UTRECHT (Novum) – De FNV wil via cao’s de mogelijkheid blokkeren om meer dan drie tijdelijke arbeidscontracten achter elkaar af te sluiten.

Hiermee reageren de FNV-bonden op een voorstel van Groenlinks hierover waar de Tweede Kamer deze week over stemt. Groenlinks wil het vanwege de crisis mogelijk maken om in plaats van drie maximaal vier tijdelijke arbeidscontracten af te sluiten.

De maatregel zou moeten ingaan vanaf 2012 tot 2014. Voorwaarde is wel dat de werknemers tijdens het vierde contract moeten worden geschoold. Mocht het voorstel door de Kamer komen, dan zijn de cao-coördinatoren van de FNV van plan via onderhandelingen met werkgevers de maatregel te blokkeren.

Volgens FNV zorgen meer tijdelijke contracten niet voor meer werkgelegenheid, maar voor meer onzekerheid bij werknemers. “Structurele werkzaamheden dienen verricht te worden binnen een vast dienstverband”, schrijft de vakcentrale FNV namens de bonden.

“Werknemers krijgen daarmee meer zekerheid en kunnen daardoor werken aan hun toekomst, bijvoorbeeld een hypotheek afsluiten of een gezin stichten.”

Relevante artikelen

Alles van infra
  • drinkwater uit de Maas soms verontreinigd
    • Infra

    Rivier de Maas nog steeds onvoldoende beschermd tegen schadelijke lozingen

    2 september 2025 om 12:20
  • Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied
    • Infra

    Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied

    29 augustus 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant