30 november 2011 om 13:17
< 1 min lezen

Greenpeace: meer ijzers in het vuur

GRONINGEN/ROTTERDAM (ANP) – Greenpeace is teleurgesteld over de uitspraak van de Raad van State, die woensdag de bezwaren van milieuorganisaties tegen de milieuvergunning voor drie kolencentrales afwees.

“Met name de regio Rijnmond kent al heel vieze lucht. Met twee kolencentrales op de Maasvlakte komt daar nog veel meer vieze lucht bij”, aldus woordvoerder Rolf Schipper van Greenpeace woensdag.

Schipper constateert dat de juridische strijd om de milieuvergunningen nu definitief is gestreden. „Maar dat geldt niet voor de natuurvergunningen voor de centrales”, zegt hij. „We hebben meer ijzers in het vuur.”

RWE/Essent, die een kolencentrale in de Eemshaven bouwt, moet een nieuwe natuurvergunning aanvragen bij de provincie Groningen nadat de Raad van State in augustus een streep zette door de oude.

Het rechtscollege bepaalde in mei dat de provincie Zuid-Holland opnieuw moet kijken naar de bezwaren die de milieubeweging had ingediend tegen de natuurvergunning voor de centrales op de Maasvlakte.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    10 november 2025 om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht