15 maart 2016 om 16:03
< 1 min lezen

Meer winst maar minder werk voor Van Oord

ROTTERDAM (ANP) - Baggeraar Van Oord heeft de resultaten afgelopen jaar flink verbeterd, ondanks tegenwind die de fors lagere olieprijs veroorzaakte. Zowel de omzet als de winst steeg tot een recordniveau. De werkvoorraad daarentegen is flink geslonken, meldde het bedrijf dinsdag.

De opbrengsten gingen met bijna een kwart omhoog naar 2,58 miljard euro. De nettowinst kwam uit op 169 miljoen euro, tegen 119 miljoen euro in 2014. Van Oord dankt de sterke resultaten onder meer aan de afronding van een aantal grote projecten, zoals de uitbreiding van het Suezkanaal en de aanleg van twee grote windmolenparken.

Net als concurrent Boskalis moet Van Oord zich wel opmaken voor een flink lastiger 2016. Klanten in met name de olie- en gasindustrie houden massaal de hand op de knip. Daardoor is de waarde van de orderportefeuille afgelopen jaar met ruim een kwart gedaald tot 2,35 miljard euro.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Geen extra budget voor infrastructuur bij nieuwbouwhuizen

    14 januari 2026 om 09:32
    • Infra

    Ernstige problemen Haringvlietbrug door vermoeiing

    11 december 2025 om 14:18

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht