20 juli 2011 om 14:09
< 1 min lezen

Plan brug Egypte-Saudi Arabie duikt weer op

CAIRO/RIYAD (ANP) – De autoriteiten in Egypte en Saudi-Arabië hebben een plan voor een brugverbinding tussen beide landen nieuw leven ingeblazen, zo meldden Arabische media.

Volgende maand is de brug het belangrijkste onderwerp tijdens een economische topconferentie tussen beide landen in de stad Jeddah in Saudi-Arabië. De brug kan worden gebouwd aan de zuidkant van de Golf van Akaba.

Bij de Egyptische badplaats Sharm el-Sheikh moet een 32 kilometer lange verbinding verrijzen naar de plaats Ras Hamid in Saudi-Arabië. De kosten bedragen omgerekend circa 3,5 miljard euro.

De investering kan worden terugverdiend door tolheffing. Nu steken jaarlijks ongeveer drie miljoen mensen de Golf van Akaba over per boot. Het plan voor de brug duikt om de paar jaar op, maar stuit steevast op fel verzet van Israël.

Dat ziet een wegverbinding tussen Egypte en Saudi-Arabië, de belangrijkste Arabische landen, niet zitten om veiligheidsredenen.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    10 november 2025 om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland