Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Arcadis ziet verdere groei omzet en winst in 2012

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 5 min
location_on [xx]km

AMSTERDAM (Novum/Dow Jones) - Arcadis heeft in het vierde kwartaal een hoger dan verwachte netto operationele winst geboekt en ziet verdere stijging van omzet en winst in 2012. Dat meldt het ingenieursbureau maandag.

Vertrekkend bestuursvoorzitter Harrie Noy wijst op de geografische spreiding van activiteiten als succesfactor van het bedrijf.

"Vooral in opkomende markten zoals Brazilië, Chili en China en in de Amerikaanse milieumarkt groeien we sterk. Weliswaar loopt het werk voor de overheid terug, maar dat wordt meer dan gecompenseerd door private klanten."

De omzet steeg in het vierde kwartaal naar 576 miljoen euro van 540 miljoen euro een jaar eerder. Dit was vooral het gevolg van de overname van EC Harris per begin november, autonoom daalde de omzet met 1 procent

De netto operationele winst over de driemaandsperiode steeg tot 26,4 miljoen euro van 23,7 miljoen euro. De nettowinst bleef echter steken op 20,6 miljoen euro ten opzichte van 22,6 miljoen euro in de vergelijkbare periode.

De daling hield onder meer verband met een hogere belastingdruk en een last voor een Amerikaans personeelsoptieprogramma.

Analisten hadden op voorhand de netto operationele winst lagen zien uitkomen op 23,5 miljoen euro. De omzet en nettowinst hadden ze hoger ingeschat op 601 miljoen euro en 22,9 miljoen euro.

Over heel 2011 kwam de omzet uit op 2,02 miljard euro, een stijging van 1 procent ten opzichte van 2,00 miljard euro in 2010. De autonome groei van 3 procent werd teniet gedaan door een zelfde negatief valuta-effect.

De netto operationele winst kwam uit op 81,6 miljoen euro tegen 78,4 miljoen euro. Hier hadden analisten een resultaat van 78,7 miljoen euro voorzien. De nettowinst bedroeg 79,5 miljoen euro tegen 73,9 miljoen euro een jaar eerder.

Arcadis stelt voor het dividend te handhaven op 0,47 euro per aandeel. Daarmee blijft de pay-out-ratio op 40 procent, in overeenstemming met het dividendbeleid.

Noy zegt in zijn vooruitblik voor 2012 dat uitbreiding door acquisities met name in opkomende markten "hoog op de agenda" staat. "Voor heel 2012 verwachten we een verdere toename van omzet en winst", aldus Noy, al maakt hij hierbij het voorbehoud van onvoorziene omstandigheden.

Het aandeel Arcadis sloot vrijdag in Amsterdam op 14,23 euro.

09 juli '25 (15:25)

Files op komst door vakanties, evenementen en werkzaamheden

Het wordt komend weekend opnieuw druk op wegen in Nederland en populaire Europese vakantielanden. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB. Vrijdag begint in de regio Noord de zomervakantie, die in de regio Zuid een week eerder begon.

27 juni '25 ( 9:30)

Alle Rijkswegen weer vrijgegeven na NAVO-top

De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

26 juni '25 (10:27)

Treinverkeer rond Schiphol hersteld

De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.

26 juni '25 ( 8:46)

Wegen grotendeels weer open na NAVO-top

Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.

26 juni '25 ( 8:30)

Afbouw NAVO-top in volle gang, enkele wegen gaan later open

De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.

25 juni '25 (15:37)

Storing bij Schiphol houdt aan tot in de avond, probleem Gouda verholpen

De treinproblemen door een seinstoring bij Schiphol zijn woensdagmiddag nog niet opgelost en ProRail heeft ook de oorzaak nog niet achterhaald. In een nieuwe prognose verwacht de spoorbeheerder tot ongeveer 18.45 uur nodig te hebben. De kapotte bovenleiding bij Gouda is gerepareerd, waardoor er woensdagmiddag weer intercity's langs kunnen.

25 juni '25 (14:41)

Tientallen activisten weggevoerd na poging A12 te blokkeren

De politie heeft tientallen activisten van Extinction Rebellion aangehouden die rond het middaguur de A12 in Den Haag probeerden te blokkeren. De demonstranten worden weggevoerd in bussen, zien ANP-verslaggevers. Een deel is naar het ADO-stadion gebracht.

25 juni '25 (12:40)

Treinstoring bij Schiphol duurt naar verwachting tot circa 13:45 uur

De verwachting is nu dat er nog tot ongeveer 13.45 uur een verstoring is in het treinverkeer rond Schiphol, in plaats van tot 11.45 uur, is te zien in de NS-reisplanner. Door een storing rijden er woensdag fors minder treinen tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en dit heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven. ProRail kan nog niet zeggen hoe lang de problemen gaan duren.

25 juni '25 ( 8:59)

Spoor Schiphol opnieuw in de problemen, nu seinstoring

Er zijn woensdagochtend opnieuw problemen op het spoor bij Schiphol. Tussen Amsterdam Zuid en Schiphol rijden fors minder treinen dan normaal door een seinstoring. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 09.15 uur. De storing heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven.

25 juni '25 ( 8:55)

Wegen rond Den Haag blijven opnieuw rustig

Op de wegen in de regio Den Haag is het ook woensdag, op de tweede dag van de NAVO-top, rustig. Een woordvoerder van de ANWB meldt dat er rond 06.45 uur net als de afgelopen dagen geen noemenswaardige zaken zijn op de wegen in deze regio.