14 mei 2012 om 11:36
< 1 min lezen

DHV neemt Waterkant Paramaribo onder handen

AMERSFOORT (ANP) – Advies- en ingenieursbureau DHV gaat de Waterkant, de oever in het historische centrum van Paramaribo, herstellen.

De klus, die onder meer bestaat uit het plaatsen van damwanden, heeft een waarde van circa 7 miljoen euro. Dat maakte DHV maandag bekend. De eerste damwand is deze maand de grond ingegaan en de bouw zal ongeveer een jaar duren.

DHV is verantwoordelijk voor het ontwerp en voor de uitvoeringsbegeleiding. Enkele malen per jaar loopt het voorland van het Unesco-beschermde stadsdeel onder met 50 tot 80 centimeter water. In de Surinamerivier worden damwanden geplaatst en diverse constructies gebouwd.

Naast de hoogwaterbescherming voor het centrum van Paramaribo is DHV ook betrokken bij het ontwerp van de waterkering en waterbouwkundige constructies in het district Commewijne. De damwanden en afmeervoorzieningen bij Nieuw Amsterdam zijn inmiddels gerealiseerd.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    ProRail: Nederland slecht voorbereid op spoorsabotage

    8 oktober 2025 om 09:38
  • drinkwater uit de Maas soms verontreinigd
    • Infra

    Rivier de Maas nog steeds onvoldoende beschermd tegen schadelijke lozingen

    2 september 2025 om 12:20

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant