Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Tunneltje Maarn blijkt te laag voor brandweer

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 3 min
location_on [xx]km

MAARN (Novum) - Door een verbouwing is een tunnel onder de A12 bij Maarn te laag geworden voor de brandweer.

De wagens moeten omrijden totdat het probleem is opgelost, zegt een woordvoerder van de gemeente Utrechtse Heuvelrug, waar het dorp onder valt.

Vanwege de verbreding van de A12 werd het tweeënhalve meter hoge tunneltje ook onder handen genomen. Zo werd het wegdek herbestraat.

Daardoor kwam het straatniveau echter iets hoger uit. "De aannemer heeft een verkeerde inschatting gemaakt", zegt de woordvoerder. "Aan de ene kant had hij gemeten dat er genoeg ruimte was, maar het tunneltje loopt schuin af en daardoor knelt het nu aan de andere kant."

De dorpskern van Maarn is door de A12 in twee delen geknipt. De tunnel is een belangrijke verbinding, maar de aanrijtijden komen niet in gevaar.

"Tijdens de verbouwing konden de wagens ook niet door de tunnel. Toen bleek al dat de aanrijtijden met de omrijtijd erbij nog steeds binnen de marge vallen."

Gelukkig genoeg werd de ontdekking dat de tunnel te laag was niet tijdens een noodsituatie gedaan. "De brandweer had al ingeschat dat het niet ging, en nam de proef op de som toen er tijd voor was."

Het bleek dat er twee centimeter speling is als de brandweerwagen stapvoets door de tunnel rijdt. "Maar in volle vaart zal het dus niet gaan."

De aannemer heeft toegezegd het wegdek op eigen kosten te verlagen. Dat moet binnen vier tot zes weken gebeuren. "Het wordt meegenomen in andere werkzaamheden, dat geeft minder overlast voor omwonenden."

14 juli '25 ( 9:02)

Treinverkeer Rotterdam pas hervat na tunnelveiligheid, waarschuwt ProRail

De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.

14 juli '25 ( 8:49)

Ook zondag hinder op spoor bij Rotterdam door storing

De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

11 juli '25 (14:25)

Botsing tussen trams in Rotterdam: acht lichtgewonden

Bij een kop-staartbotsing tussen twee trams in Rotterdam zijn vrijdagochtend acht mensen lichtgewond geraakt. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. Hun verwondingen lijken niet ernstig, zegt een politiewoordvoerder. "Dan moet je denken aan hechtingen."

09 juli '25 (15:25)

Files op komst door vakanties, evenementen en werkzaamheden

Het wordt komend weekend opnieuw druk op wegen in Nederland en populaire Europese vakantielanden. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB. Vrijdag begint in de regio Noord de zomervakantie, die in de regio Zuid een week eerder begon.

27 juni '25 ( 9:30)

Alle Rijkswegen weer vrijgegeven na NAVO-top

De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

26 juni '25 (10:27)

Treinverkeer rond Schiphol hersteld

De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.

26 juni '25 ( 8:46)

Wegen grotendeels weer open na NAVO-top

Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.

26 juni '25 ( 8:30)

Afbouw NAVO-top in volle gang, enkele wegen gaan later open

De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.

25 juni '25 (15:37)

Storing bij Schiphol houdt aan tot in de avond, probleem Gouda verholpen

De treinproblemen door een seinstoring bij Schiphol zijn woensdagmiddag nog niet opgelost en ProRail heeft ook de oorzaak nog niet achterhaald. In een nieuwe prognose verwacht de spoorbeheerder tot ongeveer 18.45 uur nodig te hebben. De kapotte bovenleiding bij Gouda is gerepareerd, waardoor er woensdagmiddag weer intercity's langs kunnen.

25 juni '25 (14:41)

Tientallen activisten weggevoerd na poging A12 te blokkeren

De politie heeft tientallen activisten van Extinction Rebellion aangehouden die rond het middaguur de A12 in Den Haag probeerden te blokkeren. De demonstranten worden weggevoerd in bussen, zien ANP-verslaggevers. Een deel is naar het ADO-stadion gebracht.