Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Miljoenenclaim Woonbron om ss Rotterdam afgewezen

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 5 min
location_on [xx]km

ROTTERDAM (Novum) - Een schadeclaim van veertig miljoen euro over de ss Rotterdam die Woonbron bij de Poolse overheid had neergelegd is afgewezen. Het besluit van het Europese Hof in Straatsburg betekent een nieuwe tegenvaller voor de woningcorporatie, schrijft Het Financieele Dagblad vrijdag.

De claim vanwege het niet nakomen van afspraken stamt uit de tijd dat Woonbron het voormalige vlaggenschip van de Holland-Amerika Lijn in de haven van Gdansk wilde laten opknappen. Toen bleek dat er grote hoeveelheden asbest in het schip waren verwerkt, moest het schip de haven in 2006 halsoverkop verlaten. Het schip mocht niet meer terugkeren en hierdoor liep de oplevering ernstige vertraging op.

Woonbron taxeerde de schade destijds op 52 miljoen euro en startte een zaak om veertig miljoen euro terug te vorderen. In eerste instantie werd de corporatie in het gelijk gesteld, maar in juli 2009 verwierp de hoogste bestuursrechter in Polen de claim alsnog. Woonbron stapte daarom naar het Europese Hof. Dat zou de zaak in december hebben afgewezen, schrijft de krant.

De corporatie heeft besloten niet meer te proberen het geld terug te krijgen. In de jaarrekening was Woonbron er niet van uit gegaan dat het de veertig miljoen euro zou krijgen. Het bedrag stond vermeld als 'niet uit de balans blijkende rechten en verplichtingen'. Er zijn dus geen directe gevolgen. De claim is in het verleden wel meegerekend bij de taxatie van het schip.

De corporatie kocht de Rotterdam in 2005 om het om te bouwen tot drijvend horeca- en conferentieoord. De verbouwingskosten liepen echter op tot meer dan tweehonderd miljoen euro, veel meer dan oorspronkelijk gepland.

Woonbron kwam daardoor in financiële problemen. Donderdag schreef het Financieele Dagblad dat minister voor Wonen Stef Blok (VVD) Woonbron heeft opgedragen een onderzoek naar het fiasco moet instellen. Daaruit moet blijken of de betrokkenen fouten hebben gemaakt en of de schade op hen kan worden verhaald.

Begin november maakte Woonbron bekend dat het schip is verkocht aan Westcord Hotels. De Nederlandse hotelketen betaalde er 29,9 miljoen euro voor. Het schip blijft in de gelijknamige stad liggen.

09 juli '25 (15:25)

Files op komst door vakanties, evenementen en werkzaamheden

Het wordt komend weekend opnieuw druk op wegen in Nederland en populaire Europese vakantielanden. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB. Vrijdag begint in de regio Noord de zomervakantie, die in de regio Zuid een week eerder begon.

27 juni '25 ( 9:30)

Alle Rijkswegen weer vrijgegeven na NAVO-top

De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

26 juni '25 (10:27)

Treinverkeer rond Schiphol hersteld

De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.

26 juni '25 ( 8:46)

Wegen grotendeels weer open na NAVO-top

Vrijwel alle wegen, snelwegen, op- en afritten, viaducten en tunnels die waren afgesloten in verband met de NAVO-top, zijn weer open. Dit meldt Rijkswaterstaat donderdagochtend. De N44 is nog wel afgesloten, evenals een aantal lokale wegen.

26 juni '25 ( 8:30)

Afbouw NAVO-top in volle gang, enkele wegen gaan later open

De S200-route in Den Haag die is afgesloten door de NAVO-top gaat vrijdag aan het einde van de middag weer open, meldt de gemeente. Dat is later dan verwacht, want aanvankelijk zouden de wegen vrijdagochtend om 06.00 uur weer vrijgegeven worden. Mogelijk gaat de rijbaan de stad in, richting Scheveningen, in de loop van de ochtend al wel open.

25 juni '25 (15:37)

Storing bij Schiphol houdt aan tot in de avond, probleem Gouda verholpen

De treinproblemen door een seinstoring bij Schiphol zijn woensdagmiddag nog niet opgelost en ProRail heeft ook de oorzaak nog niet achterhaald. In een nieuwe prognose verwacht de spoorbeheerder tot ongeveer 18.45 uur nodig te hebben. De kapotte bovenleiding bij Gouda is gerepareerd, waardoor er woensdagmiddag weer intercity's langs kunnen.

25 juni '25 (14:41)

Tientallen activisten weggevoerd na poging A12 te blokkeren

De politie heeft tientallen activisten van Extinction Rebellion aangehouden die rond het middaguur de A12 in Den Haag probeerden te blokkeren. De demonstranten worden weggevoerd in bussen, zien ANP-verslaggevers. Een deel is naar het ADO-stadion gebracht.

25 juni '25 (12:40)

Treinstoring bij Schiphol duurt naar verwachting tot circa 13:45 uur

De verwachting is nu dat er nog tot ongeveer 13.45 uur een verstoring is in het treinverkeer rond Schiphol, in plaats van tot 11.45 uur, is te zien in de NS-reisplanner. Door een storing rijden er woensdag fors minder treinen tussen Amsterdam Zuid en Schiphol en dit heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven. ProRail kan nog niet zeggen hoe lang de problemen gaan duren.

25 juni '25 ( 8:59)

Spoor Schiphol opnieuw in de problemen, nu seinstoring

Er zijn woensdagochtend opnieuw problemen op het spoor bij Schiphol. Tussen Amsterdam Zuid en Schiphol rijden fors minder treinen dan normaal door een seinstoring. Dit duurt naar verwachting tot ongeveer 09.15 uur. De storing heeft ook impact op trajecten rond de luchthaven.

25 juni '25 ( 8:55)

Wegen rond Den Haag blijven opnieuw rustig

Op de wegen in de regio Den Haag is het ook woensdag, op de tweede dag van de NAVO-top, rustig. Een woordvoerder van de ANWB meldt dat er rond 06.45 uur net als de afgelopen dagen geen noemenswaardige zaken zijn op de wegen in deze regio.