Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Kabinet ontvouwt eerste stikstofplannen

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 3 min
location_on [xx]km
Het kabinet onthult woensdag welke stikstofmaatregelen het neemt om te zorgen dat snel weer gebouwd kan worden aan nieuwe woningen en infrastructuurprojecten. Veel ingrepen zijn al uitgelekt, een verlaging van de maximumsnelheid overdag naar 100 kilometer per uur springt het meest in het oog.

De lagere snelheidslimiet gaat niet alleen gelden voor wegen rond beschermde natuurgebieden, maar in het hele land, melden ingewijden. Als doekje voor het bloeden voor 'autopartij' VVD mag op wegen waar nu een limiet geldt van 130, 's avonds en 's nachts nog wel zo hard worden gereden.

Het kabinet kijkt niet alleen naar maatregelen om de stikstofuitstoot daadwerkelijk te beteugelen. In Brussel zou ook gepraat worden over de mogelijkheid om kleinere beschermde natuurgebieden samen te voegen. Daardoor hoeven mogelijk op minder plekken maatregelen te worden genomen om de uitstoot te verlagen.

Het kabinet wil de crisis verder te lijf gaan door koeien op een speciaal dieet te zetten, zodat hun mest minder stikstof bevat. Verder wordt volgens betrokkenen zo'n kwart miljard euro uitgetrokken voor natuurbescherming. Er komt een noodwet om bijvoorbeeld dijk- en kustbeschermingsprojecten door te kunnen laten gaan.

De ingrepen zijn nodig omdat de afgifte van vergunningen tot stilstand is gekomen door een uitspraak eind mei van de Raad van State. De hoogste bestuursrechter oordeelde dat de overheid de natuur onvoldoende heeft beschermd door te makkelijk toestemming te geven voor projecten waar stikstof bij wordt uitgestoten

Door: ANP

17 juli '25 (14:30)

Nederland voor Europees Hof gedaagd om spoorverdeling aan NS

De Europese Commissie stapt naar het Europese Hof van Justitie, omdat Nederland het binnenlandse treinverkeer heeft gegund aan de NS. De Europese Commissie heeft Nederland al eerder gewaarschuwd, omdat de directe toewijzing in strijd is met de Europese regels. Nu stapt de commissie dus naar de rechter, die kan besluiten om Nederland een boete te geven.

17 juli '25 (14:30)

Regionale spoorvervoerders noemen stap Europese Commissie logisch

Regionale spoorvervoerders hadden de Europese rechtszaak over de toewijzing van het spoor aan NS al verwacht. "Wij vinden deze stap van de Europese Commissie logisch en in het geheel niet onverwacht", reageert Arriva-directeur Anne Hettinga, tevens voorzitter van de Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland (FMN).

16 juli '25 (12:11)

Treinverkeer rond Rotterdam hervat na systeemstoring

De treinstoring rond Rotterdam is voorbij. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat de systeemstoring verholpen is en de treinen weer gaan rijden. Reizigers krijgen het advies de reisplanner te raadplegen, omdat het even kan duren voordat alle treinen weer normaal rijden.

16 juli '25 ( 9:12)

Geen treinen rond Rotterdam door systeemstoring

Rond station Rotterdam rijden woensdagochtend geen treinen als gevolg van een "systeemstoring", meldt de NS. Er rijden geen treinen op de trajecten tussen Rotterdam en Den Haag, Leiden, en Utrecht. Ook rijden er geen Intercity Direct-treinen tussen Rotterdam en Schiphol en rijden er minder treinen op de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

14 juli '25 ( 9:02)

Treinverkeer Rotterdam pas hervat na tunnelveiligheid, waarschuwt ProRail

De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.

14 juli '25 ( 8:49)

Ook zondag hinder op spoor bij Rotterdam door storing

De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

11 juli '25 (14:25)

Botsing tussen trams in Rotterdam: acht lichtgewonden

Bij een kop-staartbotsing tussen twee trams in Rotterdam zijn vrijdagochtend acht mensen lichtgewond geraakt. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. Hun verwondingen lijken niet ernstig, zegt een politiewoordvoerder. "Dan moet je denken aan hechtingen."

09 juli '25 (15:25)

Files op komst door vakanties, evenementen en werkzaamheden

Het wordt komend weekend opnieuw druk op wegen in Nederland en populaire Europese vakantielanden. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB. Vrijdag begint in de regio Noord de zomervakantie, die in de regio Zuid een week eerder begon.

27 juni '25 ( 9:30)

Alle Rijkswegen weer vrijgegeven na NAVO-top

De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.

26 juni '25 (10:27)

Treinverkeer rond Schiphol hersteld

De problemen op het spoor bij Schiphol zijn verholpen, zo is te zien op de website van de NS. De treinen die langs de luchthaven komen lijken weer volgens dienstregeling te rijden.