Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Boskalis uitblinker op onrustige beurs

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
Het aandeel Boskalis was donderdag een uitblinker op het Damrak na goed ontvangen jaarcijfers van de baggeraar. De meeste Europese beurzen leverden de eerdere openingswinsten weer in. Beleggers bleven nerveus en hielden vooral de ontwikkelingen rond de uitbraak van het nieuwe coronavirus in de gaten.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel een fractie hoger op 557,97 punten. De MidKap won 0,1 procent tot 862,36 punten. Frankfurt en Parijs daalden tot 0,4 procent. Londen en Milaan verloren tot 0,7 procent.

Bij de middelgrote bedrijven won Boskalis bijna 10 procent. Het bedrijfsresultaat van de baggeraar en maritiem dienstverlener viel in 2019 beter uit dan het bedrijf zelf had verwacht. De waarde van het orderboek steeg naar een recordniveau van 4,7 miljard euro. Volgens Boskalis ziet het marktbeeld voor 2020 er gunstig uit. Technologiegroep TKH zag vorig jaar de omzet en winst stijgen en klom 0,1 procent. Luchtvaartcombinatie Air France-KLM sloot de rij met een min van 1,8 procent.

Prosus

Techinvesteerder Prosus voerde de stijgers aan in de AEX met een winst van 1,1 procent. Vastgoedbedrijf Unibail-Rodamco-Westfield stond onderaan met een verlies van 2,1 procent. Pharming steeg 1,1 procent bij de kleinere bedrijven. Het biotechnologiebedrijf sloot 2019 af met fors meer winst en een aanzienlijk hogere omzet. Alfen daalde 2,2 procent. Grootaandeelhouder Infestos heeft zijn belang in de laadpalenfabrikant verder teruggebracht.

In Frankfurt kelderde de Duitse bandenfabrikant Continental 9,2 procent na tegenvallende resultaten. Merck won 3,6 procent. Het Duitse farmacie- en speciaalchemiebedrijf denkt ondanks een negatieve impact van het coronavirus alsnog over heel 2020 op eigen kracht een "solide" omzetgroei te kunnen behalen. Het Duitse modehuis Hugo Boss, dat ook met resultaten kwam, klom 2,8 procent.

De euro was 1,1125 dollar waard, tegen 1,1126 dollar een dag eerder. Op de oliemarkt werd uitgekeken naar de bijeenkomsten van oliekartel OPEC op donderdag en vrijdag. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,4 procent tot 46,97 dollar. Brentolie werd 0,5 procent duurder op 51,39 dollar per vat.

Door: ANP

02 september '25 (10:20)

Rivier de Maas nog steeds onvoldoende beschermd tegen schadelijke lozingen

De huidige maatregelen om het water van de Maas te beschermen tegen schadelijke stoffen zijn niet toereikend. Drinkwaterbedrijven moeten nog te vaak de inname van Maaswater staken omdat het verontreinigd is. Dat komt naar voren uit een rapport van RIWA-Maas, de vereniging van Nederlandse drinkwaterbedrijven die gebruikmaken van de Maas.

29 augustus '25 ( 9:46)

Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied

Het bezit van een auto wordt steeds duurder en daarmee staat de bereikbaarheid van het landelijk gebied onder druk. Dat heeft de ANWB vrijdag gemeld op basis van onderzoek. Zolang mensen in de regio beschikken over een auto, zijn belangrijke voorzieningen als winkels, onderwijs en zorg goed bereikbaar. Zonder auto is dat echter steeds lastiger. "Om de leefbaarheid in het landelijk gebied te behouden moet autorijden betaalbaar blijven", betoogt de ANWB.

29 augustus '25 ( 8:45)

VVN: helmplicht is "goede eerste stap"

Veilig Verkeer Nederland (VVN) spreekt van een "goede eerste stap" nu het kabinet een helmplicht wil voor kinderen tot 18 jaar op de elektrische fiets. VVN is al langer voorstander van het dragen van een helm voor alle leeftijden op e-bikes. "We hopen dat als het straatbeeld zich vult met kinderen met een fietshelm, het dragen ervan normaal wordt en meer mensen een helm gaan dragen", zegt een woordvoerster.

29 augustus '25 ( 8:45)

Helmplicht lastig te handhaven, zegt politievakbond ACP

Politievakbond ACP vraagt zich af hoe een eventuele helmplicht voor kinderen tot 18 jaar die op een elektrische fiets rijden, te handhaven is. "Dat hangt natuurlijk af van hoe groot de prioriteit is om de helmplicht te handhaven en vervolgens of er voldoende capaciteit is bij de politie", zegt een woordvoerder van de organisatie.

28 augustus '25 ( 8:30)

Overgenomen Nederlandse zonneparken geeft Greenchoice stroom voor 120.000 huishoudens extra

Energieleverancier Greenchoice koopt de Nederlandse zonneparken van het Noorse energiebedrijf Statkraft. Ook gaan nog te ontwikkelen projecten voor windmolens op land, zonnepanelen en batterijopslag over naar Greenchoice, maakten de bedrijven bekend.

26 augustus '25 ( 8:26)

BAM sleept order van 600 miljoen binnen voor Limburgse elektriciteitsnetten

Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.

25 augustus '25 (10:33)

Ministerie start rechtszaak tegen bouwers HSL-Zuid

Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat wil een vergoeding van het consortium dat de viaducten op de hogesnelheidslijn tussen Schiphol en Rotterdam heeft gebouwd. Er zijn ontwerpfouten gemaakt bij de viaducten waardoor treinen op de HSL-Zuid hier met beperkte snelheid moeten rijden. Het ministerie heeft recent juridische stappen genomen tegen het consortium, schrijft demissionair staatssecretaris Thierry Aartsen aan de Tweede Kamer.

20 augustus '25 (15:14)

Bovenleidingstoring legt treinverkeer Delft–Rotterdam plat

Door een defecte bovenleiding rijden er tot naar verwachting woensdag 16.15 uur geen treinen tussen de stations Delft en Rotterdam Centraal, meldt de NS. Aanvankelijk dacht de vervoerder dat de stremming tot 19.15 uur zou duren.

19 augustus '25 (14:56)

Veel drukte op kades bij SAIL-voorproefje in IJmuiden

Op de kades in IJmuiden zijn enkele duizenden mensen op de been om de schepen te bekijken die meedoen aan SAIL in Amsterdam. Volgens een woordvoerder van PreSail IJmond, het evenement voorafgaand aan het nautische spektakel, komen achterelkaar boten binnen en is het "goed druk". Hij verwacht dat het aantal bezoekers later op de dag oploopt tot enkele tienduizenden.

04 augustus '25 ( 8:48)

Europese wegen opnieuw druk door vakantieverkeer

Op de dag na zwarte zaterdag is het opnieuw druk op de Europese wegen richting vakantiebestemmingen. Zo is de vertraging op de Franse Route du Soleil van Lyon naar Orange zo'n anderhalf uur. Ook op de A9 richting Spanje is het aanschuiven, meldt de ANWB. Bij Bordeaux hebben vakantiegangers die via de A63 naar het zuiden willen te maken met ruim een uur vertraging.