27 augustus 2012 om 16:50
< 1 min lezen

Onderzoeken triltoren Utrecht bijna klaar

UTRECHT (Novum) – De onderzoeken naar het trillende kantoorgebouw Westraven langs de A12 in Utrecht zijn bijna afgerond. De Rijksgebouwendienst verwacht in de loop van volgende week alle resultaten te hebben. Die worden vervolgens naar TNO gestuurd voor een second opinion. Daarna wordt besloten of het gebouw weer opengaat of niet, meldt een woordvoerder van de Rijksgebouwendienst.

Het pand, dat ongeveer vijftienhonderd medewerkers van Rijkswaterstaat huisvestte, werd eind juni uit voorzorg ontruimd en gesloten, nadat medewerkers tijdens de werkdag hevige trillingen voelden. Kopjes vielen van tafel en computerschermen gingen heen en weer. De medewerkers van de Rijksgebouwendienst werken zolang het pand afgesloten is vanaf verschillende locaties in de provincie Utrecht, in Den Haag en Arnhem.

Onderzoek heeft inmiddels onder meer aangetoond dat niets aan de hand is met het grondwaterpeil, dat het pand niet is verzakt en dat de constructie niet te licht is. Ook is geen sprake van te dunne vloeren of betonrot. De Rijksgebouwendienst doet nog nader onderzoek naar de gevelconstructie en de mogelijkheid dat een laag frequent geluid in de omgeving problemen veroorzaakt.

Relevante artikelen

Alles van infra
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Infra

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld
    • Infra

    Aandeel buitenlandse kopers op de woningmarkt verdubbeld

    18 september 2025 om 12:56

Aankomende evenementen

11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht