7 februari 2012 om 09:56
< 1 min lezen

Onverwacht nettoverlies ArcelorMittal

LUXEMBURG (ANP) – Staalconcern ArcelorMittal heeft in het vierde kwartaal van 2011 onverwacht een nettoverlies geleden van 1 miljard dollar (763 miljoen euro), vanwege een aantal bijzondere kostenposten.

Dat bleek uit cijfers die ’s werelds grootste staalproducent dinsdag publiceerde. Analisten hadden juist gerekend op een nettowinst van 102 miljoen dollar.

De omzet kwam in het afgelopen kwartaal uit op 22,45 miljard dollar en het bedrijfsresultaat (ebitda) bedroeg 1,71 miljard dollar. Deze cijfers komen vrijwel overeen met de prognoses van analisten.

ArcelorMittal zei te verwachten dat het bedrijfsresultaat in de eerste helft van 2012 waarschijnlijk lager zal uitvallen dan een jaar eerder, maar wel hoger dan in de tweede helft van 2011.

De verschepingen van staal zullen in de eerste helft van dit jaar op een vergelijkbaar niveau uitkomen als in dezelfde periode een jaar geleden, aldus ArcelorMittal.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Ernstige problemen Haringvlietbrug door vermoeiing

    11 december 2025 om 14:18
    • Infra

    Koolmees: huidige spoorinfrastructuur bedreigt toekomstbestendigheid

    11 december 2025 om 12:38

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht