2 mei 2012 om 11:59
< 1 min lezen

Raad van State beslist over gasopslag Alkmaar

AMSTERDAM (ANP) – De Raad van State maakt woensdag bekend of er een gasopslag mag komen in het gebied Bergermeer bij Alkmaar.

Gasbedrijf Taqa Energy B.V. wil daar 2 kilometer onder de grond gas opslaan dat op een later moment kan worden geleverd. Verschillende partijen maakten hiertegen bezwaar.

De gasopslag moet medio 2014 in gebruik zijn. De opslagcapaciteit bedraagt in eerste instantie 1 miljard kubieke meter, wat wordt uitgebreid naar 4,1 miljard kubieke meter.

Dat is gelijk aan het gemiddelde jaarlijkse gasverbruik van 2,5 miljoen huishoudens in Nederland. In totaal maakten 13 partijen bezwaar tegen de komst van de gasopslag.

Veel van hen twijfelden aan het nut en de noodzaak van het project, ook plaatsten zij vraagtekens bij de veiligheid. Met name de gemeente Bergen verzet zich fel vanwege het risico op aardschokken.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53
    • Infra

    Zeelandbrug verdwijnt niet, zelfs niet bij nieuwe brug of tunnel

    21 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland