7 november 2011 om 12:00
< 1 min lezen

Subsidie energieprojecten blijft vaak ongebruikt

AMSTERDAM (Novum) – Meer dan de helft van de subsidies die tussen 2008 en 2010 zijn gegeven voor duurzame energieprojecten, is nog niet gebruikt. In zeventien procent van de gevallen is het project zelfs al afgeblazen.

Dat schrijft Trouw maandag op basis van cijfers van het Agentschap NL. In totaal kregen bijna zeventienduizend initiatiefnemers financiële ondersteuning voor hun energieproject. Het ministerie van Economische Zaken trok daar ruim negen miljard euro voor uit.

Volgens het Agentschap lijkt het percentage afhakers veel, maar valt het in werkelijkheid mee. De afhakers stonden budgettair maar voor vier procent van alle investeringen. In bijna alle gevalen was het plan om te investeren in goedkope zonnepanelen.

Het meeste geld, ruim 6,7 miljard euro, ging naar windenergie. Van die projecten is echter nog geen kwart afgerond. Ook bij andere duurzame projecten, zoals biomassa en waterkracht, is pas zo’n 25 procent van de subsidies gebruikt.

Relevante artikelen

Alles van infra
  • drinkwater uit de Maas soms verontreinigd
    • Infra

    Rivier de Maas nog steeds onvoldoende beschermd tegen schadelijke lozingen

    2 september 2025 om 12:20
  • Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied
    • Infra

    Hoge kosten autobezit bedreigen bereikbaarheid buitengebied

    29 augustus 2025 om 11:46

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant