22 augustus 2012 om 13:49
< 1 min lezen

Zwarte cijfers voor bouwbedrijf Heijmans

AMSTERDAM – (Novum/ABM FN) Heijmans is in het eerste halfjaar ondanks de malaise in de bouw niet in de rode cijfers beland. De bouwer profiteerde van een pensioenbate en meevallende prestaties bij de infrastructuurdivisie.

De omzet van Heijmans daalde afgelopen halfjaar licht van 1,084 naar 1,064 miljard euro. Onder de streep restte een nettowinst van vier miljoen euro, een miljoen euro lager dan een jaar geleden.

Afgelopen halfjaar daalde de operationele winst met een miljoen naar negen miljoen euro. Heijmans mocht tien miljoen euro bijschrijven vanwege het deels vervallen van pensioenverplichtingen. Dat compenseerde ruim voor een verlies van vijf miljoen euro op de verkoop van de activiteiten in de prefabricage.

De onderliggende operationele winst daalde van twaalf naar vier miljoen euro. Dat kwam doordat de divisies Vastgoed als Utiliteitsbouw verlies leden door onder meer de slechte Nederlandse kantorenmarkt. De Infra-tak boekte een operationele winst van dertien miljoen euro.

Heijmans gaat ervan uit het jaar met een positief operationeel resultaat af te kunnen sluiten, ondanks de aanhoudende moeilijke marktomstandigheden in met name de woningbouw. De orderportefeuille steeg licht van 2,192 naar 2,216 miljard euro.

Relevante artikelen

Alles van infra
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53
    • Infra

    Zeelandbrug verdwijnt niet, zelfs niet bij nieuwe brug of tunnel

    21 oktober 2025 om 09:04

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland