Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Staatstoezicht op de Mijnen onderzoekt gasexplosie Nijmegen

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 4 min
location_on [xx]km
De politie en het Staatstoezicht op de Mijnen onderzoeken hoe woensdag een verwoestende gasexplosie kon ontstaan in een huis aan de 32e straat in de Nijmeegse wijk Hillekensacker. De explosie heeft volgens de Nijmeegse burgemeester Hubert Bruls en woningcorporatie Woonwaarts "ontzettend veel schade" aangericht aan tientallen woningen. Drie woningen zijn onbewoonbaar verklaard.

De 60-jarige bewoner van het pand waar de explosie plaatshad, ligt in het ziekenhuis. Uit de onderzoeken moet blijken of hij verantwoordelijk was voor de explosie. Hij is volgens Bruls nu geen verdachte. "Het is ongelooflijk en een klein wonder dat alleen deze man gewond is geraakt. Alles is letterlijk en figuurlijk omvergeblazen, het is een ravage", aldus de burgemeester vrijdag.

Het Staatstoezicht op de Mijnen houdt toezicht op de energiewinning in Nederland. De dienst onderzoekt in Nijmegen of alles met de gasleidingen van netbeheerder Liander in orde was.

Verlaten

De bewoners van 24 huurhuizen en zes koopwoningen moesten woensdag in allerijl hun huizen verlaten. Veel huizen missen ramen, deuren en delen van daken. Een aantal bewoners kan vrijdagavond weer naar huis. Experts bekijken vrijdagmiddag met bewoners of hun huizen met de aangebrachte noodvoorzieningen weer veilig en bewoonbaar zijn. Daarna zorgt de woningcorporatie voor een schoonmaakbeurt.

Directeur Esther Lamers van Woonwaarts hoopt dat alle ontruimde panden in het weekend weer bewoond kunnen worden, afgezien van de drie totaal verwoeste huizen. Volgende week gaan aannemers aan de slag om de "miljoenenschade" definitief te herstellen. Wat er met de drie vernielde huizen gaat gebeuren moet volgens haar nog beslist worden. Woonwaarts zorgt voor ander onderdak voor de bewoners. De woningcorporatie is verzekerd voor de schade. De eigenaren van de zes koopwoningen moeten zelf zorgen voor herstel en vergoeding van hun schade.

Woonwaarts en de gemeente verwachten dat in de komende weken zal blijken dat nog meer huizen schade hebben opgelopen. Dat moet blijken uit bouwkundige inspecties. De kans bestaat dat gevels of daken ontzet zijn. De explosie was zo krachtig dat het dak van het ontplofte pand in een andere straat terechtkwam.

Door: ANP

11 juli '25 (14:25)

Nieuwe woonwijken gepland in Alkmaar, Hengelo, Apeldoorn en Helmond

In de omgeving van Alkmaar, Hengelo en Enschede, Apeldoorn en Helmond worden de komende jaren grote nieuwe woonwijken gebouwd, bevestigt woonminister Mona Keijzer (BBB) na berichtgeving van RTL Nieuws. Deze nieuwe grote bouwlocaties worden toegewezen in de Nota Ruimte, die Keijzer vrijdag bespreekt in de ministerraad.

10 juli '25 (15:47)

Meeste woningen in jaren te koop, prijsstijging zwakt af 

In het tweede kwartaal zijn in Nederland de meeste woningen te koop gezet in bijna twintig jaar. Daardoor is de stijging van de huizenprijzen flink afgezwakt, meldt de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

10 juli '25 (14:47)

NVM: verkoopgolf huurhuizen drijft prijzen mogelijk extra omhoog

De stijging van de huizenprijzen is flink afgezwakt, maar de prijzen zouden volgend jaar zomaar weer harder kunnen gaan stijgen. De woningmarkt raakt momenteel overspoeld met huurhuizen die te koop zijn gezet. In de loop van volgend jaar is die uitpondgolf waarschijnlijk voorbij, voorziet de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM).

08 juli '25 ( 8:34)

ING verwacht licht herstel bouwproductie na krimp in 2024

De bouwproductie groeit weer na een stevige krimp begin 2024, meldt ING Research. Volgens de economen van de bank is het herstel echter "broos". Dat komt volgens hen doordat het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen daalt en investeringen in bedrijfsgebouwen achterblijven. Ook structurele knelpunten zoals netcongestie en een tekort aan bouwgrond remmen de groei.

07 juli '25 (16:15)

Advies: eenvoudiger huurbeleid, minder voordeel koophuis

Het huurbeleid moet een stuk eenvoudiger en de overheid moet minder belastingvoordelen geven aan huizeneigenaren. Dat staat in een breed onderzoek door ambtenaren naar de huursector. Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft dit zogeheten Interdepartementale Beleidsonderzoek met adviezen over het huurbeleid naar de Tweede Kamer gestuurd.

07 juli '25 ( 8:55)

Kamer keurt woningwet goed: statushouders verliest voorrangspositie

De Tweede Kamer heeft in meerderheid ingestemd met het wetsvoorstel dat de minister van Volkshuisvesting meer regie moet geven over de bouw en verdeling van huizen. Door een eerder aangenomen aanpassing op voorstel van de PVV wordt het gemeenten daarmee ook verboden statushouders voorrang te geven bij de toewijzing van woningen.

01 juli '25 (16:40)

Landelijke staking interieurbouwers en meubelmakers van de baan

De landelijke staking van meubelmakers en interieurbouwers is definitief van de baan, meldt FNV. Na maanden cao-onderhandelingen hebben de vakbondsleden van FNV ingestemd met een verbeterd eindbod van de werkgevers.

27 juni '25 (11:23)

Aantal vergunningen voor nieuwbouw daalt

Het aantal afgegeven bouwvergunningen voor woningen is in de eerste vijf maanden van dit jaar gedaald tot 33.000, maakte het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekend. In dezelfde periode vorig jaar werden voor de bouw van 38.000 nieuwe woningen vergunningen afgegeven.

19 juni '25 ( 8:45)

Werkloosheid in Nederland stabiel op 3,8 procent

De werkloosheid in Nederland is in mei onveranderd gebleven ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,8 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk, evenveel als in april. Gemiddeld daalde het aantal werklozen de afgelopen drie maanden licht, met 2000 per maand.

19 juni '25 ( 8:20)

WOZ-waarde woningen stijgt dit jaar met 5 procent gemiddeld

De gemiddelde WOZ-waarde van een Nederlandse woning bedraagt dit jaar 398.000 euro. Dat is 5 procent hoger dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die stijging is groter dan in 2024, maar fors kleiner dan in de jaren daarvoor. De WOZ-waarde is volgens het statistiekbureau het sterkst toegenomen in de Zuid-Hollandse gemeente Leidschendam-Voorburg.