4 juni 2021 om 10:08
< 1 min lezen

Ollongren: veel coronaleed op woningmarkt voorkomen

Ondanks de coronacrisis zijn vorig jaar fors minder mensen hun huis uitgezet dan in 2019. Dat meldt minister Kajsa Ollongren van Binnenlandse Zaken in een debat met de Tweede kamer. De daling is volgens haar te danken aan afspraken die gemaakt zijn met verhuurders over coulance jegens huurders met betalingsproblemen.

Ollongren baseert zich op recente cijfers van de Koninklijke Beroepsorganisatie van Gerechtsdeurwaarders (KBvG). Die telde vorig jaar 3100 huisuitzettingen, ruim een derde minder dan in het voorgaande jaar. Aangezegde uitzettingen worden ook minder vaak daadwerkelijk uitgevoerd. “Er wordt vaker gezocht naar en dus ook gebruikgemaakt van andere oplossingen”, concludeert de minister.

Crisisafspraken

Ook met hypotheekverstrekkers zijn afspraken gemaakt om mensen te helpen die het door de crisis tijdelijk minder breed hebben. Zo’n 30.000 mensen met een hypotheekachterstand hebben een betaalpauze gekregen. Zolang die niet langer dan een jaar duurt, behouden zij hun recht op hypotheekrenteaftrek. Mede door deze maatregelen lag het aantal executieverkopen in 2020 op het laagste niveau van de afgelopen twintig jaar, aldus Ollongren.

De minister wijst erop dat juist mensen met een laag of middeninkomen vaak het hardst zijn getroffen door de coronacrisis. “Daarom is het belangrijk dat we dit soort maatregelen hebben kunnen treffen.”

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    Vandaag om 09:04
    • Woningbouw

    Vervangspijt bij nieuwe vloeren: vijfde van kopers overweegt snelle vervanging

    29 oktober 2025 om 09:03

Aankomende evenementen

03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel