3 december 2015 om 12:59
< 1 min lezen

Eiland in de Waal voor Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - Het gebied tussen Lobith en Nijmegen is voorlopig weer waterveilig. Dat komt door de aanleg van een eiland in de Waal: Veur-Lent. Minister Melanie Schultz van Haegen van Infrastructuur en burgemeester Hubert Bruls van Nijmegen laten donderdag water in de nevengeul stromen.

Veur-Lent is het directe gevolg van de dreigende dijkdoorbraken tijdens het hoogwater in 1993 en 1995. De grote rivieren moesten meer ruimte krijgen, en vooral de Waal moest meer water kunnen afvoeren. De Waal maakt bij Nijmegen een scherpe bocht waardoor het rivierwater tussen de Duitse grens en de stad niet snel doorstroomt. De oplossing werd begin deze eeuw gevonden in het graven van een 3 kilometer lange geul naast de rivier, die daardoor meer ruimte krijgt. De waterstand is daardoor 30 centimeter gezakt.

Tussen de nevengeul genaamd Spiegelwaal en de Waal ligt nu Veur-Lent. Het eiland wordt de komende jaren gebruikt voor festivals en evenementen. Op termijn komen er woningen en winkels.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Infra

    Kabinet trekt 2,5 miljard euro uit voor infrastructuur bij nieuwe woonwijken

    10 november 2025 om 15:44
    • Infra

    Rijkswaterstaat waarschuwt: avondspits drukker door wintertijd

    27 oktober 2025 om 10:53

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland