Industrie verlaagt uitstoot minder sterk dan twee jaar geleden, volgens PBL
5 december 2024 om 19:17
< 1 min lezen

Industrie verlaagt uitstoot minder sterk dan twee jaar geleden, volgens PBL

De verduurzamingsplannen van de Nederlandse industrie leiden tot een kleinere afname van broeikasgassen in vergelijking met twee jaar geleden. Dat meldt het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL), dat in samenwerking met onderzoeksinstituut TNO en de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) de plannen heeft geanalyseerd.

De verwachting is dat de industrie 19 megaton minder broeikasgassen uitstoot in 2030 vergeleken met 2021. Dat is 7 megaton minder dan twee jaar geleden en niet genoeg om het doel voor 2030 te halen. Zo blijft de industrie naar verwachting steken op een uitstoot van 38,5 megaton in 2030, terwijl het doel maximaal 29,1 megaton beoogt.

Volgens het PBL lopen industriebedrijven onder meer aan tegen vergunningstrajecten die lang duren en is er veel onduidelijkheid rondom waterstofwet- en regelgeving. Ook is er een tekort aan personeel om de groene projecten uit te kunnen voeren. Daarnaast stellen veel bedrijven investeringen uit, bijvoorbeeld als het gaat om waterstof. Aanleiding daarvoor zijn onzekerheden over kosten en de beschikbaarheid van waterstof.

Bovendien is het volgens het PBL onzeker of de plannen nog voor 2030 gerealiseerd kunnen worden. Veel bevinden zich namelijk nog in de beginfase, terwijl ruim 60 procent van de beoogde uitstootvermindering van deze plannen komt.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
  • Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen
    • Utiliteitsbouw

    Eerdmans aangevallen om pleidooi voor gaswinning in Groningen

    19 september 2025 om 11:56
  • Debat over windturbines in Groene Hart Zuid-Holland uitgesteld
    • Utiliteitsbouw

    Debat over windturbines in Groene Hart Zuid-Holland uitgesteld

    17 september 2025 om 20:44

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant