21 december 2011 om 10:32
< 1 min lezen

“Kabinet moet nu investeren in de bouw”

DEN HAAG (ANP) – Het kabinet moet snel ingrijpen om te voorkomen dat de bouwsector stilvalt.

Dat kan door het opnieuw verlagen van de btw, het naar voren halen van investeringen in publieke voorzieningen zoals scholen en ziekenhuizen en verduurzamen van de woningvoorraad. Dat schrijft vakbond FNV woensdag in een brandbrief aan de Tweede Kamer.

Vooruitlopend op een breder pakket aan maatregelen voor de hele economie, pleit de FNV voor een stimuleringspakket voor de bouw dat op korte termijn moet ingaan.

“Na een korte en beperkte opleving na de kredietcrisis, dreigt de bouwsector in Nederland weer weg te glijden”, aldus de bond. De FNV vindt dat nu geïnvesteerd moet worden in de werkgelegenheid en inkomenspositie van werknemers en zzp’ers in de sector.

Ook pleit de FNV voor het opnieuw invoeren van deeltijd-ww, het liefst in de vorm van een structurele regeling. Ook de bijzondere bijstand voor zelfstandigen moet worden verbeterd.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Duizenden bedrijven erbij op wachtlijst voor overvol stroomnet

    Vandaag om 11:40
    • Utiliteitsbouw

    Start van massaclaim tegen variabele energiecontracten

    29 september 2025 om 11:40

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant