18 november 2011 om 11:05
< 1 min lezen

Laatste glasplaten overkapping busstation Amsterdam Centraal geplaatst

AMSTERDAM – De overkapping van het busstation aan de IJ-zijde van Amsterdam Centraal wordt binnenkort voorrzien van de laatste glasplaten. Daarmee is het plaatsen van het glas van de oostelijke en westelijke kap voltooid. Het busstation is sinds medio oktober weer volledig in gebruik voor de Arriva-bussen richting Purmerend, zo meldt de gemeente Amsterdam.

“Het grootste deel van de overkapping staat. Zo’n 30.000 buspassagiers kunnen nu beschut op hun bus wachten”, aldus Wiebes, wethouder van Verkeer en Waterstaat.

Afgelopen half jaar is de overkapping van het busstation gebouwd, terwijl ondertussen de Arriva-bussen volgens dienstregeling konden blijven rijden. In totaal 3300 glasplaten liggen er nu op het oostelijke en westelijke deel van de kap.

© Nationale Bouwgids

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Zuid-Holland kiest locatie in Lansingerland voor windturbines

    Gisteren om 09:31
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht