13 februari 2012 om 15:51
< 1 min lezen

Negatief advies over sloop panden UvA-bibliotheek

AMSTERDAM (Novum) – De Universiteit van Amsterdam heeft een nieuwe tegenslag te verduren in de bouw van een geplande universiteitsbibliotheek. De UvA mag als het aan een adviescommissie van de gemeente ligt twee monumentale panden op het Binnengasthuisterrein niet slopen.

De Commissie voor Welstand en Monumenten zette het advies op haar site. Daar is te lezen dat de sloop zou leiden tot een ‘onacceptabele aantasting van de monumentale waarden van de gebouwen zelf, het Binnengasthuiscomplex als geheel en ook de algehele stedenbouwkundige omgeving’, aldus het adviesorgaan.

Het stadsdeel Centrum neemt de adviezen normaalgesproken over, zegt Walther Schoonenberg van de Vereniging Vrienden van de Amsterdamse Binnenstad. Toch wees het stadsdeel een zelfde negatief oordeel over het project eerder van de hand.

De zogeheten monumentenvergunning van het stadsdeel waarmee de UvA de monumenten gedeeltelijk kon slopen werd vorig jaar al vernietigd door de Amsterdamse rechtbank. De zaak ligt nu voor hoger beroep bij de Raad van State.

De universiteit wil op de plek van de twee gebouwen een nieuwe bibliotheek bouwen voor de Faculteit der Geesteswetenschappen. Schoonenberg en andere bezwaarmakers willen dat de bibliotheek na een opknapbeurt wordt gevestigd in de huidige panden.

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Nederland telt opnieuw meer woningen zonder aardgas

    9 december 2025 om 13:18
    • Utiliteitsbouw

    Zuinige huishoudens op warmtenet krijgen mogelijk hogere kosten

    5 december 2025 om 13:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht