22 december 2021 om 12:06
< 1 min lezen

Eerste Kamer: verkoop geen grond voor datacentrum Zeewolde

De Eerste Kamer wil dat het kabinet tijdelijk geen grond verkoopt voor grootschalige datacentra, zoals die bij Zeewolde. Eerst moet het volgende kabinet met een nieuwe visie komen voor ruimtelijke inrichting en datacentra, vindt de senaat. Alle oppositiepartijen steunden een voorstel daartoe van de Partij voor de Dieren, en de coalitie heeft in de Eerste Kamer geen meerderheid.

Wat dit precies betekent voor de komst van het datacentrum van Facebook-moederbedrijf Meta, is nog niet bekend. Demissionair staatssecretaris Raymond Knops, verantwoordelijk voor Rijksvastgoed, laat weten de motie “te bestuderen”. Het gaat om ongeveer 80 hectare grond, wat neerkomt op ruim honderd voetbalvelden.

Restwarmte

De gemeenteraad van Zeewolde stemde vorige week voor de komst van het centrum. Maar tegenstanders maken zich zorgen over hoeveel energie een datacentrum verbruikt en wat er met de restwarmte gebeurt. Die kan schadelijk zijn voor het milieu en de omliggende natuur.

Door: ANP

Relevante artikelen

Alles van utiliteitsbouw
    • Utiliteitsbouw

    Dalende omzet bij laadpalen producent Alfen

    Gisteren om 15:57
    • Utiliteitsbouw

    Vol stroomnet remt gebruik subsidie voor trucklaadpalen

    28 oktober 2025 om 09:50

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland